Welcome

Poznaj zalety korzystania z usług biura rachunkowego

Każda firma potrzebuje kogoś, kto zajmie się prowadzeniem księgowości. Powinien być to doświadczony, wykwalifikowany specjalista. W przypadku dużych przedsiębiorstw częstym wyborem jest stworzenie własnego działu księgowości, ale coraz popularniejszym rozwiązaniem okazuje się korzystanie z usług firmy zewnętrznej, czyli biura rachunkowego. Wiąże się to z wieloma zaletami, które warto poznać, aby łatwej było wybrać dla siebie optymalne rozwiązanie.

Dlaczego warto przekazać prowadzenie księgowości zewnętrznemu biuru rachunkowemu?

W przypadku outsourcingu księgowości można mówić o wielu zaletach dla przedsiębiorstwa, a jednym z nich będzie zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej – zdecyduj się na biuro Pwc. Biuro rachunkowe zajmuje się nie tylko księgowością, jego oferta jest zdecydowanie szersza. Można liczyć na doradztwo podatkowe i prawne, przeprowadzenie audytu wewnętrznego czy nawet obsługę IT. Lista usług jest długa, gdyż biura rachunkowe współpracują z wieloma specjalistami, dzięki czemu są w stanie sprostać potrzebom i oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Całkowite koszty są zdecydowanie niższe niż przy korzystaniu z usług różnych wykonawców. Nie trzeba kupować sprzętu komputerowego ani oprogramowania finansowo-księgowego. Znikają również wydatki związane ze szkoleniami pracowników, licencjami, konserwacją sprzętu, administracją systemu. Przedsiębiorca może zaoszczędzić pieniądze na kosztach osobowych i logistycznych (składki na ubezpieczenie, premie, zwolnienia chorobowe, rekrutacja pracowników, wyposażenie biura, koszty przechowywania dokumentów i systemu ich obiegu).

Jakie zalety ma outsourcing księgowości?

W dobrym biurze rachunkowym pracują doświadczeni profesjonaliści, którzy mogą pochwalić się wysokimi kompetencjami nie tylko w dziedzinie księgowości. Zaletą korzystania z jego usług jest możliwość zarządzania ryzykiem, zabezpieczenie się przed popełnieniem błędu przez księgowego. To biuro rachunkowe ponosi wszelkie konsekwencje finansowe, jeśli nieprawidłowo zrealizuje zlecenie. Ryzyko pomylenia się jest ograniczone do minimum ze względu na optymalizację bezpieczeństwa, ogromne doświadczenie i świetną znajomość aktualnych przepisów prawa. Przedsiębiorca korzystający z outsourcingu księgowości jest zwolniony od odpowiedzialności karnej i cywilnej, jeśli biuro rachunkowe popełni błąd, dlatego może w pełni skupić się na rozwoju prowadzonej działalności. Znika problem z marnowaniem czasu na ciągłe kontrolowanie jakości i efektywności pracy księgowych, gdyż zewnętrzna firma zajmuje się wszystkimi kwestiami związanymi z administracją działu księgowości.